Hızla incelmenin sırrı! Kemerlerinizi takın…

Hızla incelmenin sırrı! Kemerlerinizi takın…
26/11/21

Hızla incelmenin sırrı! Kemerlerinizi takın…

Son yıllarda ‘’sağlık’’ en çok dikkat ettiğimiz konular arasında. Egzersiz, meditasyon, detoks ve masaj alınan olumlu sonuçların etkisiyle de ciddi oranda bir popülerite kazandı. İnsanların düzenli aralıklarla gerçekleştirdiği birer sağlık hobilerine dönüştüler. Yaptığınız toplu bir planda arkadaşınız iş çıkışı spora gideceğinden ya da hafta sonu masaj randevusu olduğu için katılamayacağından, planı iptal olma olasılığı çok yüksek. J

Yaza hazırlık sporları, katılacağınız bir davet öncesi yapılan detokslar ya da zayıflama çayları ve kilomuzu korumak adına denediğimiz birçok yöntem var. İş temposu, ofis hayatı düzenli beslenmeyi ve gün içerisinde hareket etmeyi maalesef aksatmamıza sebep olabiliyor. İdeal kiloya ulaşmada ve kilomuzu korumada en sevilen destekçi ile ‘’ masaj’’la tanışmaya ne dersiniz?

 

Peki masaj uygulamaları nasıl zayıflamaya katkı sağlıyor? Cevap uygulamanın yapıldığı bölgede artan kan dolaşımında gizlidir. Kan damarlarının genişlemesi ve kan akışının hızlanmasıyla bölgede incelme ve dokularda yenilenme gözlemlenir. Düzenli masaj uygulamaları kısmi yağ yakılmasını hızlandırma ve selülitlerin azaltılmasında etkili olur. Uzmanlar masaj uygulamalarının bir zayıflama programının içinde, ek olarak yapılmasının daha etkili sonuçlar doğuracağını belirtmekte. Diyet ve egzersizlerle vücutta genel bir yağ yakım süreci başlar. Masaj ile daha zor eritilen bölgelerin yağ yakımı hızlandırılmış olur.

 

Yağ yakımının en zor olduğu bölgelerden biri de göbek bölgesidir. Özelikle doğum sonrası karın bölgesinde sarkma, yağlanma sorunları görülse de bazı sağlık durumlarında da örneğin böbrek ve bağırsak sorunu olan kişilerde de karın bölgesinde şişlik görülebilmektedir. Özellikle karın bölgesi için tasarlanmış zayıflama kemerleri bölgesel incelmenin anahtarı.

 

Medisana 48360 zayıflama kemeri ile tanışın. Manuel ve otomatik modlara sahip olan masaj kemeri 5 farklı seviyede ayarlanabilir masaj yoğunluğu ve masaj yönü özelliğine sahip. 3 farklı kademede ısıtma fonksiyonu ile kan dolaşımınızı uyarıp aynı zamanda kaslarınızı ısıtıp gevşemelerini sağlayacaktır. Bel, kalça, karın gibi inatçı yağların yoğunlukta olduğu bölgelerde kullanabilirsiniz. Ürün 48 W güçlü çift motoru sayesinde kullanıcısına etkili bir titreşim ve selülit masajı sunmakta. Opsiyonel uzatma aparatı ile bel çevresi geniş kullanıcılara da hitap etmekte. Dijital tasarımlı kumandası ile modlar arası geçişler oldukça basit.

Kaynakça

1-   Hickey, Linda. "Massage Therapy and Persons..." http://www.people.virginia.edu/~pjb3s/massagetherapy.txt

2-   Greene, Elliot. "Massage Therapy." Gale Encyclopedia of Alternative Medicine. 21

3-   Carroll, Robert Todd. "Massage Therapy." The Skeptic’s Dictionary.