Cilt Bakımında Kırmızı Alarm

Cilt Bakımında Kırmızı Alarm
21/3/22

Yaşadığımız soğuk günler kışın geldiğini bizlere hissettirmekte. Kuru ciltler, çatlayan dudaklar ve eller kış aylarında sahip olduğunuz cilt dengesinin bozulduğunun habercisidir. Cildinizin kış boyunca sağlıklı kalmasını sağlamak için yapmanız ve yapmamanız gereken birkaç şey var. Kış boyunca sağlıklı kalmanızı ve cilt rejiminiz söz konusu olduğunda uygulamanız gereken birkaç rutini sizin için derledik ;

          Güneş Kremi Kullanın

Çoğu insanın kış cilt bakımı hakkında yaptığı varsayımlardan biri, güneş kremine ihtiyaç duymadıklarıdır. Bu fikir, kışın çok az güneş ışığı alması veya hiç güneş görmemesi gerçeğinden geliyor. Güneşi görmeseniz bile, UV ışınları yine de cildinizi etkiler. Dışarı çıkmayı planlıyorsanız, güneş koruyucunuzu mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz. Cildiniz uzun vadede bunun için size teşekkür edecek.

          Kuru Cilde Makyaj Yapmayın

Makyaj yapmayı planlıyorsanız, cildinizi sık sık nemlendirdiğinizden emin olun. Kuru ve pul pul dökülen bir cildiniz varsa hiçbir makyaj ürünü cildinizin sağlıklı görünmesini sağlamayacaktır. Makyaj yapmadan önce cildinizi nemlendirerek daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca nemlendiricili bir fondöten seçimi elde ettiğiniz sağlıklı ve pürüzsüz görünümü daha uzun süre korumanıza yardımcı olacaktır.

         Düzenli Olarak Peeling Yapın

Soğuk hava cildinizi normalden daha kuru hale getirmektedir. Bu nedenle, cildiniz daha fazla dökülme eğilimi gösterir. Peeling uygulaması cildinize iyi gelecektir. Kuru ciltten kurtulmak dışında; ayrıca kullandığınız cilt bakım ürünlerinizin daha iyi emilmesine yardımcı olacaktır.

         Duştan Çıkar Çıkmaz Nemlendirin

Özellikle dehidrasyona neden olabilecek sıcak suyla duş alıyorsanız, cildiniz ekstra kurur ve hassaslaşır. Duş sonrası gözenekleriniz açıldığından kullandığınız nemlendiricinin tüm besinleri hızlıca emilir. Nemlendiricinizi duştan çıkar çıkmaz sürerseniz, bu cildiniz için mükemmel bir bakım uygulamasına dönüşecektir.

        Kış cilt bakımı rutinindeki anahtar kelime ‘’nem’’ diyebiliriz sanırım. Vücudumuzun kaybettiği nem dengesini geri kazandırmak ve mevcut durumu korumak için bir çok farklı rutinden bahsettik. Bunlara ek olarak ise ev ya da ofis ortamında bir hava nemlendirici bulundurmak özellikle karasal iklim hakimiyetindeki iklim bölgelerinde oldukça destekleyici olacaktır. Nemli ortamın diğer artısı ise virüslerin havada yayılmadan nemli havayla beraber yere çökmesini bulaş riskini azaltmasıdır.

Medisana 40012 Hava Nemlendirme Cihazı

3,6 litresu tankına sahip nemlendirme cihazı 2 farklı buhar ayarı ile uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Su seviyesini göstergesinden takip edebilirken 360 derece buhar çıkışı özelliği ile istediğiniz tarafa buhar yönlendirmesi yapabilirsiniz. Ürün kasası üzerindeki dokunmatik panelden açma kapama ve mod değişiklikleri yapılabilmektedir. 23 W güç performansı ve mavi LED ışıklı kompakt tasarımına sahip hava nemlendirme cihazı sayesinde kış aylarında cildinizin kırmızı alarm vermesini engelleyin.